محیط زیست

با رشد و پیشرفت روز افزون شرکت چشمه نوشان و نیک روز چناران حفاظت از محیط زیست اهمیت بیشتری پیدا کرد تا با افزایش میزان تولید در این دوشرکت آلودگی ناشی به حداقل ممکن و در حد استاندارده پایین بماند.

ودر این راستا در کنار استفاده از بهترین تجهزیات و فناوری ها روز و نیروی مجرب سعی شده تا با مراقبت و نگهداری و بازرسی های دوره ای و رفع و تعمییر مشکلات و عایق بندی لوله های انتقال و تنظیم دقیق دما و فشار از هدر رفتن انرژی در هریک از این بخشها جلو گیری کرده تا به این هدف دست پیدا کنیم.

 تصفیه آب


منابع آب شیرین
 محدود هستند و ازهر شش نفر یک نفر یعنی چیزی نزدیک به یک میلیارد نفر به آب شرب مناسب دسترسی ندارد از این رو همه باید در حفظ این موهبت کوشا باشند.
ما معتقدیم که وظیفه ما در مقابل جامعه خود تنها ارائه محصول با کیفیت نیست بلکه مدیریت منابع آبی مورد استفاده در مجموعه عالیس نیز برای ما در اولویت قرار دارند.آب مهمترین جزء نوشیدنیهای تولید شده در عالیس می باشد وعلاوه بر آن از آب در پروسه تولید استفاده های دیگری از جمله شسشو ،نظافت ،گرمایش و سرمایش وپاستورازسیون استفاده می شود. و از این رو صرفه جویی در هر مرحلیtasfihe می تواند به میزان زیادی از هدر رفتن آب جلوگیری کند.
تصفیه آب
با صنعتی شدن جوامع و رشد صنایع ،کارخانجات مبدل به یکی از عاملان هرز رفتن آب شرب شده اند . بیشتر کارخانجات پساب خود را بدون تصفیه روانه طبیعت کرده و باعث صدمه به اکوسسیتم خود می شوند.
ما معتقدیم همانطور که در مورد آب مورد استفاده در آشامیدنی های خود اهمیت می دهیم نسبت به دیگر آبهای مورداستفاده در خطوط تولید نیز مسئولیم و تمام تلاش ما در آن آست تا با تصفیه پساب در محیط کارخانه از هدر رفت آب جلو گیری کنیم.از این رو تصفیه خانه شرکت چشمه نوشان ساخته و در حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری رسید .
در حال حاضر تمام آب مصرفی و پساب تولید شده تصفیه شده و از آنها برای شستشو ،دیگهای بخار ،چیلر ها و ... استفاده می شود و همین امر نه تنها باعث کاهش آلودگی محیط زیست بلکه سبب کاهش آب مصرفی شده است .

کاهش مصرف سوخت
در مدیریت سیستم حمل و نقل محصولات عالیس تلاش شده تا تمام وسایل نقلیه از مرحله بارگیری که مجهز به ماشینهای باسوخت گاز تا کامیونتهای حمل و نقل شهری به شکلی انتخاب شده اند تا حداقل انرژی را مصرف کنند .علاوه بر آن بسته بندی بهینه و سبک محصولات موجب جابجایی بیشتر محصولات در یک حمل ونقل بین شهری شده که خود موجب کاهش مصرف سوخت و نهایتا آلودگی کمتر می شود.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت چشمه نوشان خراسان می باشد .
سایتــ سـاز پــوپــش